Zagłębie Lubin pozyskało dwóch nowych zawodników. To Szymon Łyczko, który wraz z końcem sezonu 2025/26 odszedł z pierwszoligowej Stali Rzeszów, oraz Paweł Kosmalski, który dotychczas występował w rezerwach Śląska. Łyczko związał się z Zagłębiem kontraktem do 30 czerwca 2028 roku, a Kosmalski do 30 czerwca 2029 roku. Obydwaj piłkarze przychodzą na zasadzie wolnego transferu. Szymon Łyczko w poprzednim sezonie rozegrał 31 meczów w Stali Rzeszów, strzelił trzy gole i zanotował sześć asyst. Paweł Kosmalski natomiast występował w Betclic II lidze, gdzie strzelił 9 bramek. Zagłębie Lubin słynie ze stawiania na młodych piłkarzy, co może być jednym z powodów, dla których Łyczko i Kosmalski zdecydowali się na przyjście do klubu. Wcześniej klub poinformował o przedłużeniu kontraktów z Jasminem Buriciem, Mateuszem Grzybkiem i Damianem Dąbrowskim. To oznacza, że Zagłębie Lubin ma już kilku nowych zawodników na nadchodzący sezon.
Transfer
Zagłębie Lubin pozyskało dwóch nowych zawodników
Zagłębie Lubin zaprezentowało dwóch nowych zawodników: Szymona Łyczko i Pawła Kosmalskiego. Obydwaj piłkarze związali się z klubem kontraktami do 2028 i 2029 roku
Zagłębie Lubin Hub